Dětský úložný nábytek

Malé království pro každé dítě, je jeho pokojíček, kde nachází své útočiště a bezpečí. Proto je velmi důležité, aby byl dětský pokoj dobře vybaven kvalitním nábytkem a dítě si tak zde našlo vše potřebné pro sebe a své hračky. Během výchovy dítěte je správné, aby každé dítě mělo svůj vlastní nábytek, o který bude pečovat a bude si do něj ukládat své hračky či oblečení.

Nejenže to vede ke správné výchově dítěte, kdy se dítě stará o své věci a uklízí po sobě, ale buduje to i potřebnou sebedůvěru. Ve školce či škole si tak děti mohou vyprávět o svém pokojíčku a tím lépe zapadnout do kolektivu.
Základní vybavení každého dětského pokojíčku, by se mělo skládat z pár kousků nábytku, které vyplní potřeby každého dítěte. Základem všeho je kvalitní postel, na které si dítě neničí záda. Velkou výhodou je postel s úložným prostorem, kde se může ukládat povlečení či různé sady hraček. V dnešní době je na trhu široká nabídka kvalitních postelí s úložným prostorem, které jsou vyrobeny na dětské motivy a uspokojí jak kluky, tak holky. Pokud se snažíte ušetřit místo, můžete se poohlédnout po dětské vyvýšené posteli, kde nově nabitý volný prostor slouží ke hraní s auťáky či pořádání čajových dýchánku s panenkami.
Dalším nábytkem, který by neměl chybět v žádném dětském pokojíčku, je psací stůl. Jeho důležitost a potřeba roste především s věkem dítěte, ale i dnes můžete sehnat menší stolečky, které mohou sloužit jako pracovní plocha pro různé pokusy. Většina psacích stolů má v sobě zabudovaný další úložný prostor, kam můžete uložit hračky, výtvarné pomůcky či školní potřeby. Ke každému stolu patří židle a i zde je z čeho vybírat. Můžete si vybrat pestrobarevné motivy pro slečny či sportovní motivy pro kluky. Nabídka je opravdu široká a na své si přijde každý.

 

 

Skříňky a komody

 

Dětská skříň

Dětská skříň

Nyní přijde na řadu to nejpodstatnější a tím jsou komody, kam si děti mohou uklízet své oblíbené hračky či oblečení. Na výběr je opět několik desítek druhů v různé cenové hladině, ale i tady je důležité koukat především na kvalitu provedení produktu. Velikost komody či úložné truhly záleží podle toho, k čemu ji využijete nebo kolik hraček máte doma. Nejčastější provedení komody poskytuje šest úložných šuplíků, kam můžete schovat hračky. Jenže je velmi důležité, jakou maximální nosnost komoda unese.

Respektive je dobré si promyslet, na co přesně komodu budeme používat a jaké hračky do ní budeme ukládat. Prohnuté dno od příliš velké zátěže ničí komodu a navíc znesnadňuje správné fungování komody, při vytahování šuplíků a ukládání hraček. Nehledě na fakt, že přetížená komoda, se může převrátit a někoho v blízkosti zranit.
Kromě úložné komody na hračky, je dobré pořídit i úložný prostor pro oblečení. I zde je několik typů a druhů nábytku, z kterého si můžete vybírat vše potřebné. Ať už si vyberete komodu se šuplíky či úložný prostor, kde se dají pověsit i ramínky, vždy byste měli myslet na snadný přístup a jednoduchou manipulaci. Již od útlého věku, by mělo mít dítě snadný přístup ke svým věcem, které si tak může po sobě snáze uklízet.
Tyto druhy základního nábytku do dětského pokoje, budou při správném výběru sloužit dlouhá léta. Důležité je si vždy všímat kvality zpracování nábytku a pořádně si promyslet využití úložného prostoru. Pokud si však přejete vybavit dětský pokoj vším potřebným, máme pro vás dalších pár tipů, které by v dětském pokojíčku rozhodně chybět neměli.
Jistě si pamatujete, na různé motivy dětských koberců, které jste i vy jako malí měli doma. Není se tedy čemu divit, že v dětském pokojíčku by takovýto koberec neměl chybět i přesto, že se jedná spíše o estetický doplněk nežli o praktickou věc. Z široké nabídky si můžete pořídit osvědčené motivy, jako je dopravní hřiště či velkoměsto. V dnešní době jsou vzory mnohem pestřejší a víceúčelové. Narazit tak můžete na koberce, které jsou vyrobeny na motivy animovaných filmů či koberce, které slouží jako obrovská hrací deska pro společenské hry.

 

Dětské truhly

Dalším doplňkem pro dětský pokoj s možností ukládání hraček či oblečení jsou truhly a boxy na hračky, které zároveň mohou sloužit jako praktická lavice pro návštěvu dětského království. Většina dětských truhel je vyrobena z měkkého materiálu a slouží především k úschově hraček a oblečení, které nepotřebujete každý den. Nicméně najdou se i truhly, které jsou vyrobeny z kvalitního dřeva a na víku mají měkké polstrování. V těchto truhlách a boxech nejenže schováte hračky a oblečení, ale zároveň slouží jako praktická lavice, na kterou si pohodlně sednete. Nemluvě o možnostech pro děti, kteří truhlu využijí jako aktivní prvek při svých originálních hrách.
V případě, že v dětském pokojíčku máte dostatek místa, můžete uvažovat o pořízení dětské pohovky, která bude sloužit jako výborné odpočívadlo a zároveň poskytne i dostatek úložného prostoru. Pohovka s úložným prostorem je praktickým řešením. Bohatý úložný prostor schová velkou porci dětských hraček či oblečení. Nemluvě o tom, že je zde opět široká nabídka motivů a barev, ze kterých si vyberou jak kluci, tak holky.
Při pořizování vybavení do dětského pokojíčku, bychom tedy neměli zapomínat na základní vybavení, jako je postel, stůl a komoda, kam si dítě bude ukládat své hračky. Zároveň je důležité mít co nejvíce úložného prostoru a nejlepší je pořizovat dětský nábytek s úložným prostorem, který vám ušetří spousty místa a přitom bude skvěle vypadat. Kromě zachování co největšího prostoru v dětském pokojíčku, je i důležitá kvalita materiálu nábytku a celková sladěnost dětského pokojíčku. Pokud vše bude promyšleno do nejmenšího detailu, bude mít dítě skvělý pokojíček, ve kterém si vždy s chutí bude hrát.