Nejlepší nábytek pro dětské hry

Nejlepší nábytek pro dětské hry je především ten, který odolá dětem. Děti mají tendenci do všeho tlouct a vše zkoumat, rozebírat, ničit, ovšem patří to k lidskému vývoji, ve zkoumání toho, čeho jsme se svýma rukama schopni, a co z daného předmětu vytěžíme.

Dětský koverec

Dětský koverec

Ovšem u nábytku není prioritou funkce zábavní, ale proč nemít nábytek, který zabaví, ale zároveň je také praktický, především pro systematické a pořádku milovné maminky? Minimálně tím ušetříte místo namísto spousty zbytečných hraček navíc.
Můžeme začít od země. Co takový koberec? Důležitý je pro udržení tepla, zvláště pokud děti rády chodí bosy, ale proč by měl být jen růžový nebo modrý podle pohlaví dítěte? Proč byste nemohli zvolit koberec s příběhem? Koupíte tak izolaci i hračku v jednom, trh nabízí vzor silnic s domky a stromy, na kterém děti rády dovádí s autíčky, a na kterém se mohou naučit základní pravidla silničního provozu. Pro děvčata je pak vhodnější vzor „příběh lesa“, kde je také rozvětvená cestička, ovšem každá vede do obydlí jiného lesního zvířátka (nabízí se i verze zeleninového záhonu).
S přibývajícím věkem dítěte roste také jeho uvědomění si svého pohlaví a jeho role. Holčičky vozí kočárky s panenkami, chtějí pomáhat mamince v kuchyni, kluci by zase s kladivem a hřebíky chtěli s tátou postavit dům. Ruku ale na srdce, milí rodičové, mnohdy vás dítka spíše zdržují, že? Proto moderní trh nabízí neskutečně autentické zmenšené atrapy kuchyňských linek s troubou, sporákem a kuchyňským náčiním (včetně pánviček a hrnců), anebo klučičí dílny s plastovým svěrákem a nářadím, kde se děti alespoň zabaví a nezdržují vás při práci. Tyto sestavy jsou navíc povětšinou plastové, lze je tedy opravdu snadno přenést do kuchyně nebo dílny, abyste měli nad dítětem dohled.

 

Sedací vaky a křesla pro relaxaci

Sedací vakSedací vaky se vrací opět do módy. Je to perfektní relaxační „křeslo“ poddajného tvaru, přizpůsobí se tedy každé páteři, dětem, které mají kostru ve vývinu. Vhodný je k relaxaci, ke čtení, k poslechu hudby apod., ale vsadím se s vámi, že vám v něm dítě (nebo i vy) usne, jak je pohodlné. Díky své kuličkové výplně se totiž dá vytvarovat k sezení i k ležení, byť dnešní moderní sedací vaky jsou už i plného tvaru obývací pohovky pro 2-3 osoby nebo válenky. Povětšinou je koženkové, tedy snadno omyvatelné nebo alespoň voděodolné a je věkově univerzální, takže dítě může doprovázet až do jeho dospělosti.
To Truhla má primárně především funkci úložnou. Ovšem dětská fantazie nezná hranic, máte-li doma malé piráty, máte v truhle poklad, i kdybyste tam měli schované jenom přikrývky. Jinak se tam samozřejmě vejdou hračky, což je skvělá věc nebo i samotné dítě, když se doma hraje schovávaná.
Ten nejdůležitější nábytek v dětském pokoji je ale postel. Kdo by kdy v historii řekl, že postel může být i hračkou, jistě vám neuniklo, jaké postele dnes trh nabízí – ve tvaru auta, kočáru, taženého koňmi, ve tvaru hradu (pro kluky), zámku (pro holky), ve tvaru lodě, dračí sluje apod. Ale měla by postel sloužit i ke hraní? Na to si udělejte obrázek sami.
Minimálně ale, jako princezna na zámku nebo jako hvězdář, se už dnes může cítit každé dítě, baldachýny nebo kovové zdobné postele pro děti i dospělé, koupíte dnes v každém obchodě s nábytkem, tak jako baldachýn s planetami, hvězdnou oblohou nebo ve tvaru listu kytice. Bezkompromisní výhodou kovové postele je její lehkost při manipulaci, snadná rozložitelnost a nesmrtelnost, kdy se dá pořád dokola přetírat barvou pro použití v jakémkoli věku.
Řeknete si, co by kdo mohl ještě vymyslet. Co takový stůl? Že si s ním není jak hrát? Ale je, některý totiž lze rozložit podobně, jako si pamatujete vy své babičky, když „zvětšovaly“ stůl před velkou rodinnou hostinou, ovšem s tím rozdílem, že vás nepřekvapí jen zvětšená plocha, nýbrž i ping-pongový stůl!